ОЛЕКСАНДРА СОТУЛА: «СТВОРЕНО АСОЦІАЦІЮ ПО ЗАХИСТУ ГРОМАД 30-КІЛОМЕТРОВОЇ ЗОНИ СПОСТЕРЕЖЕННЯ!»

     У четвер, 22 квітня, в Нікополі відбулися установчі збори “Асоціації громад зон спостереження атомних електростанцій”. Серед гостей з усього регіону були громадські та політичні діячі, держслужбовці, представники територіальних громад та ЗМІ.
     На запрошення міського голови Саюка Олександра Івановича на установчих зборах була присутня депутат Дніпропетровської обласної ради Олександра Федорівна Сотула. Варто відзначити, що вона – депутат саме по 12-му округу, куди входять міста Нікополь, Марганець, Покров та Нікопольський район. Там, в 30-кілометровій зоні атомної станції, проживають сотні тисяч мешканців, яким нинішня влада скасувала належні їм пільги на оплату електроенергії.
     Депутат О.Ф. Сотула, щоб ближче ознайомитися з цією проблемою, об’їжджала громади та зустрічалася з мешканцями, після чого виступала по телебаченню та закликала усіх реалізувати своє право та підписати направлену Президенту України електронну Петицію, ініціатором створення якої виступив мер Нікополю Олександр Саюк.
     Цей заклик підтримали понад 25000 громадян. Це були жителі Нікополя, Марганця та інших міст та громад.
«Наша вимога базувалася на тому, що була порушена Конституція України. Її 22 стаття забороняє приймати закони, що звужують права громадян. Мешканці мали пільгу, яка не просто була прописана у постанові Кабінету Міністрів чи у підзаконному нормативному акті. Вона була закріплена законом України «Про електроенергетику». У статті 17 цього закону вказано, що мої виборці мають право на 30% знижку. Окрім цього, стаття 12 закону «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» регламентує право жителів зон спостереження на отримання соціально-економічної компенсації ризику від діяльності атомних електростанцій.
     У відповіді на петицію Президент України Володимир Зеленський переадресував наші вимоги про відновлення законної пільги на КМ України, з проханням опрацювати надані пропозиції, звернувши особливу увагу на дотримання конституційних прав громадян», – розповіла журналістам Олександра Сотула.
     Саме для вирішення цього питання були скликано установчі збори «Асоціації громад зон спостереження АЕС». На них були присутні делегати від усіх чотирьох зон спостереження АЕС. І вже в рамках цієї «Асоціації» мешканці 30-кілометровій зоні будуть й надалі відстоювати права, пов’язані не тільки з оплатою електроенергії, а й з екологією, субвенціями з державного бюджету у якості компенсації ризиків проживання в зоні дії АЕС.
     «Шановні делегати установчих зборів та присутні!
Хочу висловити подяку депутатам і керівникам всіх територіальних громад, які виступили з ініціативою про створення “Асоціації громад зон спостереження атомних електростанцій”. Подана Петиція на ім’я Президента України з вимогою усунути порушення Конституції і повернути 30-ти відсоткову знижку на оплату спожитої електроенергії наочно показала, що нам необхідно об’єднатися для захисту своїх законних прав. З одного боку, ми змогли у встановлений термін спільними зусиллями зібрати понад 25 тисяч підписів, а з іншого боку глава держави не відреагував належним чином на явне порушення Конституції. Ніхто, як виявилося, не турбується про захист наших прав.
     У цій ситуації, я впевнена, ми чинимо абсолютно правильно, прийнявши рішення об’єднати спільні зусилля і створити «Асоціацію». Це дозволить також консолідувати і залучити до розв’язання наявних проблем депутатів не тільки місцевих рад, а й Парламенту.
     Перед нами сьогодні стоїть багато завдань і, зі свого боку, я, як депутат Дніпропетровської обласної ради та одна з керівників обласної організації ВО «Батьківщина», докладу усіх зусиль, щоб створювана «Асоціація» працювала ефективно та на благо громад!» – зазначила у своєму виступі на установчих зборах Олександра Сотула.
Предыдущая запись
21 квітня відбулася пресконференція Дніпропетровської обласної парторганізації ВО «Батьківщина», присвячена всеукраїнському референдуму.
Следующая запись
ВО “Батьківщина” ініціює референдум

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.
Вы должны согласиться с условиями для продолжения

Меню