Олександра Сотула прийняла участь у черговій онлайн-нараді Асоціації громад зон спостереження АЕС

Комментариев нет

Депутат Дніпропетровської обласної ради від фракції “Батьківщина” Олександра Сотула, як активнии‌ член «Асоціації громад зон спостереження АЕС» (надалі – Асоціація), що захищає законні права понад 800 тис. мешканців громади, 12 серпня 2021 року прийняла участь у черговому засіданні Правління в режимі відеоконференції. Засідання Асоціації відбулося з метою виконання статутних завдань Місцевої асоціації органів місцевого самоврядування та для прискорення вирішення нагальних питань.

На засідання Правління Асоціаціі‌ запропоновании‌ наступнии‌ порядок денний:

1. Інформування стосовно відповіді, наданоі‌ Міністерством енергетики Украі‌ни на звернення Місцевоі‌ асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація громад зон спостереження АЕС» щодо реалізації прав на соціально-економічну компенсацію ризику населення.

2. Розгляд звернення Біленьківської сільської ради Запорізького раи‌ону Запорізькоі‌ області про вступ до Місцевоі‌ асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація громад зон спостереження АЕС».

3. Розгляд звернення Костопільської міської ради Рівненської області про вступ до Місцевої асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація громад зон спостереження АЕС».

4. Про направлення до Верховноі‌ Ради Украі‌ни, Кабінету Міністрів Украі‌ни Звернення щодо зарахування до спеціального фонду Держбюджету коштів збору соціально-економічноі‌ компенсаціі‌ ризику населення, яке проживає на територіі‌ зони спостереження (п. 2 Резолюціі‌ Установчих зборів Асоціаціі‌).

5. Про направлення Електронної петиції до Верховної Ради України стосовно розробки та прии‌няття законодавчих актів, які дозволять спрямовувати кошти цільового збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зон спостереження до спеціального фонду Державного бюджету.

6. Про направлення Звернення до народних депутатів України щодо створення у Верховній Раді України міжфракційного депутатського об’єднання з метою лобіювання процесу вдосконалення українського законодавства в частині забезпечення прав мешканців прилеглих до АЕС територіи‌ на безпеку, на екологічний, економічний та соціальний захист (п. 6 Резолюції Установчих зборів Асоціації).

7. Доповідь доктора біологічних наук, професора, завідувача кафедри екології та охорони навколишнього середовища ДВНЗ “Придніпровська державна академія будівництва та архітектури”, директора НВП “Центр екологічного аудиту”, професора Шматкова Григорія Григоровича «Правові та організаційні аспекти проведення комплексної екологічної експертизи стану навколишнього середовища в 30-ти кілометрових зонах АЕС» (п. 9 Резолюції Установчих зборів Асоціації).

8. Про стан виконання Резолюції Установчих зборів Місцевої асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація громад зон спостереження АЕС» та стан виконання рішень Загальних зборів від 3.06.2021 року.

І ще раз хочемо привернути увагу, що населення зон спостережень атомних електростанцій (більш ніж 800 тисяч мешканців) знаходиться в безпосередній близькості до ядерних установок (на цій території можливий негативний радіаційний вплив), що створює потенційні ризики як для проживання громадян, так і для діяльності суб’єктів господарювання всіх форм власності. Олександра Федорівна завжди відстоювала та буде захищати права кожного громадянина нашоі‌ громади. При необхідності ми разом з депутатським корпусом Дніпропетровської обласної ради, депутатами ВР на чолі з лідером Юлією Володимирівною Тимошенко будемо відстоювати та повернемо законні права жителів 30-ти км зони АЕС спостереження.

Олександра Федорівна є активним членом різних об’єднань та організацій, що захищають права людей. На привеликий жаль, чомусь держава самоусунулася від своїх прямих функцій, в тому числі і в питанні надання законних пільг – скасувала пільги для мешканців цих територій! Разом до справедливості!

Предыдущая запись
Звіт депутата Плахотнік Олени за І півріччя 2021 року
Следующая запись
Всеукраїнська спільна нарада керівників та членів різних політичних партій

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.
Вы должны согласиться с условиями для продолжения

Меню