МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ПРО ЧОРНОБИЛЬСЬКУ КАТАСТРОФУ

     26 квітня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Аварія на Чорнобильській АЕС стала одним з похмурих символів трагедії, до якої може призвести техногенна катастрофа.
Нагадаю, що вночі 26 квітня 1986 року в 1:23 на Чорнобильській АЕС стався вибух. Будівля четвертого енергоблоку та покрівля машинного залу частково обвалилися. У різних приміщеннях і на даху виникло понад 30 пожеж. В результаті аварії стався викид в навколишнє середовище до 380 000 000 кюрі радіоактивних речовин, зокрема, ізотопів урану, плутонію, йоду-131, цезію-134, цезію-137, стронцію-90.
     Ця катастрофічна аварія трапилася при плановому відключенні реактора, що тривало всього 20 секунд. Її результатом стало згубне радіоактивне зараження в радіусі 30 кілометрів. Всього в атмосферу було викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів. Загальна площа радіаційного забруднення України склала 50 тисяч квадратних кілометрів в 12 областях, радіаційному забрудненню піддалися і регіони з територією майже 60 тисяч квадратних кілометрів і з населенням 2,6 мільйона осіб. Також були забруднені 46,5 тисяч квадратних кілометрів території Білорусії, де проживало до 20 відсотків населення цієї країни.
     Загальна кількість тільки ліквідаторів цієї аварії (включаючи наступні роки) склала близько 600 тисяч осіб.
У 2003 році Генеральна Асамблея ООН в резолюції A/RES/71/125 проголосила Міжнародний день пам’яті про чорнобильську катастрофу, який відзначається 26 квітня.
     За Міжнародною шкалою ядерних подій чорнобильська аварія оцінюється по максимальному 7 рівню і характеризується як «важкі наслідки для здоров’я людини та для навколишнього середовища». Трагедія забрала життя тисяч людей, стала причиною багатьох, переважно онкологічних захворювань, принесла величезними збиток для навколишнього середовища і, в кінцевому рахунку вплинула навіть на хід історії. Жахливі наслідки цієї трагедії відчуваються досі.
     У листопаді 2016 над четвертим енергоблоком ЧАЕС почали встановлювати новий саркофаг.
Висловлюємо велику вдячність та засвідчуємо свою шану за героїзм та самовідданість всім ліквідаторам страшної аварії. Адже ціною власного життя та здоров’я без вагань та роздумів, Ви ліквідовували наслідки аварії на Чорнобильській АЕС. Усвідомлюючи всю складність ситуації, Ви, нехтуючи власною безпекою, ступили назустріч неприборканому смертоносному лиху, щоб зберегти життя мільйонів людей не лише у нашій державі, а й на всій планеті.
     Низький уклін всім хто боровся зі страшною бідою. Священна пам’ять про Ваш подвиг не згасне у віках і збережеться в серцях народу!
З повагою,
депутати фракції ВО «Батьківщина»Дніпропетровської обласної ради
Предыдущая запись
Команда ВО «Батьківщина» надає допомогу лікарням міста Кривого Рогу
Следующая запись
«Батьківщина» у Нікопольському районі Томаківській ОТГ провела круглий стіл із земельного питання

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.
Вы должны согласиться с условиями для продолжения

Меню