ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: «СИТУАЦІЯ З КОВІДОМ ВЖЕ КРИТИЧНА!»

Лідер Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», народний депутат України Юлія Володимирівна Тимошенко 4 квітня перебувала з офіційним візитом у Дніпропетровській області.
Відомий політик побувала в Номовосковській ЦРЛ, яка є опорною і обслуговує не тільки городян, а й жителів найближчих ОТГ, а також в Губінівській амбулаторії.
На прес-конференції Юлія Тимошенко прокоментувала стан медицини в нашому регіоні і в цілому по країні. На її думку, «Центральна влада не знає реальну ситуацію «на місцях», оскільки отримує інформацію, в основному, про досягнення, а не про реальні проблеми. Насправді в нас зараз критичний рівень забезпечення медичних установ та медиків з боку центральної влади, хаос в системі охорони здоров’я і в лікуванні хворих на Covid.
З огляду на пандемію коронавірусу і локдаун, я вирішила подивитися, як складається ситуація в усіх опорних лікарнях та амбулаторіях, які працюють в боротьбі з Covid. На столичному рівні кажуть, що все зроблено та медична реформа бездоганна. Тому, я хотіла просто поговорити особисто з лікарями та медсестрами, щоб зрозуміти наскільки все відповідає дійсності.
Я вже об’їхала кілька областей. Дніпропетровська п’ята у цьому списку. На сьогодні у мене вже склалася загальна картина.
По-перше, люди, які хворіють ковідом, не мають чіткої системи звернення до медичних установ. Вони повинні дзвонити сімейним лікарям, які не потрапляють до переліку тих, кому нарахують ковідну доплату. На них тільки обов’язок першими допомогти хворим.
По-друге, люди, які захворіли на цю страшну недугу, не мають чіткого доступу до безкоштовних тестів.
По-третє, ті, хто потрапили на лікування в стаціонар, отримують статичний протокол лікування, який не коригується. Хворі, що надходять в тяжкому або середньоважкому стані, повинні на 60% оплачувати своє лікування – його не відображено в протоколах і, відповідно, не фінансується центральним бюджетом. А хворі, які лікуються амбулаторно, взагалі позбавлені безкоштовного лікування. Це напряму суперечить законам і постанові, які прийняті в Україні щодо протидії ковіду!», – зазначила політик.
«Доплату до заробітної плати отримують не всі, хто має справу з хворими на коронавірус. Так, головний лікар Новомосковської ЦРЛ Вадим Михайлюта розповів, що річний дефіцит бюджету тільки цього лікувального закладу становить 24-27 млн. гривень. Державного фінансування вистачає лише на мізерну зарплату. Мене шокувало те, що анестезіологи та рентгенологи, які прямо взаємодіють з тяжкохворими, отримують 5-6 тисяч гривень. Це наруга над професією, і над медичною галуззю в цілому. Зараз найважливіше для країни – зберегти систему охорони здоров’я. Наприклад, у Польщі нашим лікарям платять в 7 разів більше, в Німеччині, Франції та Італії в 17 разів», – відмітила народний депутат України.
«У Новомосковську практично заповнена центральна опорна лікарня, яка здійснює лікування пацієнтів, хворих на коронавірус, має можливість запустити ще 120 додаткових ліжок, які оснащені киснем. Але, ніякої команди та спеціального фінансування з боку центральної влади немає. Хоча це елементарно – просто потрібно проголосувати у Верховній Раді. Але, це не робиться! Вважаю це безумством!
Для вирішення нагальних завдань необхідна консолідація всіх політичних сил, а проблема повинна бути вирішена на центральному рівні!
Тому, моя мета – зібрати всі ці проблеми і провали в одну серйозну систему пропозицій і зустрітися з усіма керівниками: Кабінету міністрів та профільних міністерств для вироблення плану дій. Медики та громади викладаються по повній, але у них немає можливості підняти розв’язання проблеми на найвищий рівень надання допомоги людям, хворим ковідом», – підкреслила Лідер ВО «Батьківщина».
Те, про що говорять в центрі та звітують перед урядом, і те, що відбувається в житті – «небо» і «земля». На місцях дуже важка ситуація, а в деяких випадках критична та, навіть, трагічна».
Предыдущая запись
Шановний Олексій Юрійович!
Следующая запись
Вітання у м. Дніпро з 80-річним Ювілеєм одної з перших членів партії ВО “Батьківщина”

7 комментариев. Оставить новый

 • Ola Nord
  06.04.2021 14:41

  Юлия Владимировна, пасибо за честную информацию!
  Хотелось бы, действительно, ответственного отношения к своей работе от чиновников всех рангов, а особенно от чиновников от медицины.

  Ответить
 • Сергій
  06.04.2021 14:45

  Тільки Юлія Володимирівна дійсно відстоює інтереси українців! Велика Вам дяка за все що Ви робите!

  Ответить
 • Оксана
  06.04.2021 15:13

  На жаль Юлія Володимирівна Ви маєте рацію на столичному рівні кажуть, що все ок,а на місцях вже майже критично.Тих людей,котрі лікуються вдома дійсно не забезпечують медикаментами,а як що не заключив договір з сімейним лікарем в силу якихось обставим- зовсім кинутий на призволяще.Дякуємо за Вашу плідну працю.Бажаю Вам та Вашій родині міцного здоров’я.

  Ответить
 • Сергій Сергійович
  06.04.2021 21:26

  Люди скаржаться, що до сімейного лікаря не додзвонишся, а коли й приходить то спілкується з хворим на такій відстані, яка не дозволяє зробити вірний діагноз. Їх можна зрозуміти, адже лікарям теж багато що обіцяли, “але обіцяти не значить одружитися”. Одже нажаль у людей немає ніякої довіри до влади.

  Ответить
 • Базовкина Лариса
  06.04.2021 21:48

  Юлія Володимирівна завжди глибоко аналізує проблеми і дає фахові поради з їх розв’язання! Думаю, що до її порад треба дослухатись керівникам всіх рівнів.

  Ответить
 • Базовкин Евген
  06.04.2021 22:08

  Несколько дней назад похоронили в с. В. Знаменка Запорожской обл. моего зятя, моего брата С. Пересаду, врача
  от Бога. Считаю такую ситуацию уничтожением народа Украины.

  Ответить
 • Наталія
  22.04.2021 18:09

  Юлія Володимирівна з самого початку епідемії вносить життєво важливі пропозиції щодо організації допомоги хворим на ковід.Вони реальні і потребують підтримки.

  Ответить

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.
Вы должны согласиться с условиями для продолжения

Меню