25 листопада у Нікопольській міській раді відбувся круглий стіл за участі Юлії Тимошенко

Комментариев нет

*25 листопада відбулося розширене засідання Правління «Асоціації громад зон спостереження АЕС України». **
====================
У конференц-залі Нікопольської міської ради були присутні керівники громад населених пунктів 30-кілометрової зони Запорізької атомної електростанції, народний депутат України Юлія Тимошенко, депутати Дніпропетровської обласної ради Антоніна Ульяхіна та Олександра Сотула, керівник Нікопольської районної держадміністрації Євген Євтушенко, органів місцевого самоврядування Нікополя, Марганця, Кам’янки-Дніпровки
В он-лайн режимі в роботі взяли участь 4 народні депутати України (фракція «Батьківщина»), 10 уповноважених представників членів Асоціації, понад 20 представників інших громад з усіх 4 «зон спостереження» атомних електростанцій України.
В обговоренні питань порядку денного взяли участь: Нікопольський міський голова Олександр Саюк, Марганецький міський голова Геннадій Боровик, народний депутат України – голова фракції ВО «Батьківщина» у ВРУ Юлія Тимошенко, народний депутат України Вадим Івченко, заступник Нікопольського міського голови Віталій Журавль обласної ради Олександра Сотула, міський голова м.Славути (Хмельницька область) Василь Сидор, секретар Кам’янка-Дніпровської міської ради Андрій Кононенко (Запорізька область), голова Мирівської ОТГ Володимир Біленко, голова Червоногригорівської ОТГ Олександр Прокопенко, голова Нікопольської РДА Євген
Засідання Правління пройшло у конструктивній обстановці. Насамперед голова Правління Олександр Саюк поінформував учасників про роботу, яка була виконана за останні 3 місяці. З метою захисту порушених прав мешканців населених пунктів, що входять до 30-кілометрової зони АЕС України, ми направили кілька звернень до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів, персонально на адресу окремих народних депутатів. Олександр Саюк ознайомив присутніх із змістом отриманих відповідей.
Заступник Нікопольського міського голови Віталій Журавльов наголосив на тому, що за останні 7 років бюджети громад «зон спостереження» недоотримали сумарно понад 1,8 мільярда гривень як компенсацію ризику проживання біля атомних електростанцій. Причина – грубе порушення законодавства України щодо обов’язкового перерахування збору від «Енергоатому» до спеціального фонду держбюджету. Натомість кошти перераховуються до загального фонду, звідки використовуються державою на сторонні потреби. Без допомоги депутатів Верховної ради ми не зможемо зламати цю протиправну схему фактичного «грабунку» бюджетів громад.
Потім виступила лідерка ВО «Батьківщина», народний депутат України Юлія Володимирівна Тимошенко. Основні тези:
з метою захисту прав мешканців населених пунктів “зон спостереження” фракція ВО “Батьківщина” у ВРУ виступить ініціатором створення міжфракційного об’єднання народних депутатів.
Юлія Тимошенко домагатиметься, щоб 137,5 мільйона гривень компенсації ризиків проживання у 30-ти кілометрових зонах, які досі не розподілені з держбюджету 2021 року, було перенесено до держбюджету 2022 року. Громади не повинні втратити ці кошти.
народні депутати ВРУ від ВО «Батьківщина» послідовно боротимуться за повернення 30-відсоткової знижки на оплату спожитої електроенергії.
Відповідні доручення Юлія Тимошенко дала народному депутату Вадиму Івченку прямо на засіданні Правління Асоціації.
Асоціацію Громад «зону спостереження» було створено 7 місяців тому. Внаслідок нашої послідовної роботи вдалося заручитися підтримкою однієї з фракцій Верховної Ради України. Сподіваємось, що наші вимоги почують і народні депутати з інших фракцій. Ми продовжуватимемо послідовно і системно боротися за відновлення законних прав жителів населених пунктів 30-кілометрових зон АЕС.
Наприкінці засідання Правління присутні подякували народному депутату України Юлії Володимирівні Тимошенко та її команді за надану підтримку. Сподіваємось, що наша спільна робота принесе вагомі позитивні результати.
Учасники засідання підтверджують намір спільно працювати для ефективного захисту законних прав та інтересів мешканців усіх населених пунктів «зон спостереження» АЕС.
Дякуємо всім учасникам розширеного засідання Правління, яке відбулося 25 листопада. Наступне засідання Правління Асоціації відбудеться наприкінці січня – на початку лютого 2022 року.

Предыдущая запись
Марія та Ольга Бабенко провели нараду з головами партійних організацій Криворізького району
Следующая запись
Виступ наживо Юлії Тимошенко у засіданні Асоціації громад у Нікопольській міській раді

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.
Вы должны согласиться с условиями для продолжения

Меню